1 / 3
01.jpg

Exotické destinace


Nechte se s námi unést na vlnách exotiky. Hledáme pro vás ty největší pecky!
Je fantastické kolik kultur, zvyků, jazyků a barev pleti je na celém světě!
phone
+420 602 955 508
info@getaway.cz
german english
> Cestujte s námi > Exotické destinace > Zambie

Kapské město – Zambieplaceholder

Hlavní program


Den 1-5 : Kapské město

Po příletu uvítání na letišti, předání informačního balíčku s pokyny a informacemi k pobytu v Kapském městě. Vyzvednutí vozu z autopůjčovny na letišti. Cena zájezdu je kalkulována bez průvodce, nebo osobního řidiče, je možné jej na přání zajistit na celé 4 dny. Další variantou jak cestovat je, že vám zajistíme transfery a výlety kompletně včetně vyzvednutí z hotelu.


4 noci v hotelu 4 se snídaní Cape Town Hollow Boutique Hotel (nebo dle výběru)

Hotel leží v historickém jádru Kapského Města s výhledem na Company Gardens a na Stolovou horu od letiště v Cape Town je vzdálen 20 km. Hotel má ideální polohu s dobrým přístupem do V+A Waterfrontu, na Stolovou horu a pláže Clifton a camps Bay.


Aktivity

Návštěva Stolové hory, národního parku JAR s úžasnými vyhlídkami na město a oceán, na stolovou horu vede lanovka, pro zdatnější se nabízí možnost výstupu na horu. Možnost výstupu je také na Lví hlavu, která je populární pro start tandemových paraglidingových letů. Návštěva nejpůsobivější části města čtvrtě Bo-Kaap s domky potomků malajských otroků, příjemnými lidmi a klidnou atmosférou. Navštivte botanickou zahradu Kirstenboshs devíti tisíci druhy rostlin. Dobře se nakuju v přístavních trhovištích Victoria & Alfred, odtud vyjíždějí vyhlídkové lodě k plavbám po zálivu, s návštěvou ostrova Robben Island, který je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, byl zde vězněn Nelson Mandela a projížďkou autobusem po ostrově. Celodenní výlet k Mysu dobré naděje. Cestou možnost plavby v zátoce Hout Bay k pozorování lachtanů pak zastávka v Simon’s Town k pozorování kolonií tučňáků.

Určitě si nemůžete nechat ujít pozorování největšího savce na světě, úchvatná velryba jižní dorůstá do hmotnosti 40 tun a délky 17 metrů a patří dnes k ohroženým druhům. 140 km jihovýchodně od Kapského města se nachází město Hermanus, které se považuje za světové centrum pro pozorování velryb jižních. Velryby se zde připlouvají pářit do zátoky Walker Bay a srpnu a zůstávají zde až do prosince. Pro cestu do Hermanus zvolíme vyhlídkovou trasu kolem zátoky False Bay, přes Pringle Bay a Betty’s Bay. Po cestě bude mnoho příležitostí k zastávkám na focení dech beroucích přírodních scenérií, které nabízí pobřeží Atlantského oceánu. Velryby je možné pozorovat přímo ze břehu nebo se k pozorování můžete vydat na plavbu kolí kolem zátoky Walker Bay, kde budete mít velryby skoro na dosah ruky. Plavba trvá přibližně 2 hodiny a kromě velryb můžete pozorovat i delfíny, tuleně a další mořské živočichy.


Program na 5 dní sestavíme podle vašeho přání.

Příklady výletů:

 • Stolová hora lanovkou a city tour cena 6.720 Kč za 2 osoby včetně vstupenek na lanovku
 • Mys Dobré naděje cena 7.240 Kč za 2 osoby včetně vstupu do rezervace Cape Point a vstup do kolonie tučňáků afrických v Boulders.
 • Stellenbosch a Franschoek – vinné stezky cena 2 osoby 6.600 Kč
 • Hermanus – pozorování velryb (sezónní) cena za 2 osoby 7.200 Kč
 • Národní park West Coastcena za 2 osoby 7.780 Kč srpen – září, 7.480 Kč zbytek roku včetně vstupného do národního parku West Coast a
 • Výstup na stolovou horu 5.800 Kč pro 2 osoby včetně dopravy k úpatí hory.
 • Výstup na Lví hlavu pro 2 osoby 5.200 Kč.
 • Osobní řidič na celý den 5.000 Kč.

Cena platí při min. počtu 2 osob.
V ceně je zahrnutá doprava z/do hotelu v centru města a jeho blízkého okolí a průvodcovské služby.


Den 6: Franschhoek, Stellensbosh, Parl

1 noc v hotelu Franschhoek Country House & Villas 5 se snídaní (nebo dle výběru)

Menší malebný hotel je umístěn v srdci údolí Franschhoek 45 km od Kapského města a mezinárodního letiště. Je obklopen majestátními horami a krásnými vesničkami.


Do oblasti měst Franschhoek, Stellensbosh, Parl se vydáme za ochutnávkou kvalitního vína a koňaku. Oblast patří mezi nejmalebnější částí jižní Afriky. Úrodní údolí lemují vysoké vznešené hory a skalisky. Malebnost údolí dokresluje architektura z období prvních osadníků z konce 17. Století.

Den 7-10: Kruger NP

V ranních hodinách odjezd na letiště v Kapském městě, odevzdání vozu na letišti (nebo odvoz transferem – podle objednaných služeb).

Odlet na letiště Hoedspruit a transfer do hotelu v severní části soukromé přírodní rezervaci Timbavati, která je součástí Národního parku Kruger.


3 noci v hotelu Simbavati River Lodge 4 s all inklusive a 2 safari s rangerem na den

Oblíbený kemp leží na břehu řeky Nhlaralumi a v samém srdci světoznámě proslulé přírodní rezervace Timbavati. Rezervace je domovem bílých lvů a nabízí na více jak 12 000 hektarech autentické a nezapomenutelné africké safari. Lodge je ideálním místem pro trávení dovolené rodin s dětmi. Kemp je vybavený 4 luxusními stany a 3 chatami, salonem, restaurací, barem, bazénem, suvenýry, knihovnou. Stravování all inklusive zahrnuje plnou penzi (vyjma nápojů), čaj, kávu, 2 x denně – ráno a odpoledne – safari v otevřených terénních vozech s rangerem.

Simbavati převzalo své jméno z místního jazyka Shangaan, které se přeloží jako “místo, kde lvi sestupují z hvěz“. Lóže má vynikající lokalitu k podnikání safari, úchvatný výhled a přátelský personál. Hosté se tu cítí pohodlně a uvolněně od chvíle, kdy sem dorazí.

Privátní safari

Pobyt v africké buši zahrnuje individuální péči rangera, poznávání divočiny, pobyt v komfortním ubytování, dobrodružné stopování divoké zvěře. Spolu s rangerem budete putovat buší za Velkou pětkou (lev, slon, levhart, nosorožec, buvol) a zažijete nezapomenutelné okamžiky uprostřed divoké přírody.

Po snídani se vydáte na ranní safari, po příjezdu si můžete odpočinou a naobědvat se. V odpoledním horku můžete relaxovat u bazénu a k večeru následuje druhá výprava do divočiny. Po návratu následuje večeře a volný program v okolí táborového ohniště.


Pro pobyt v Krugrově parku doporučujeme prevenci proti malárii antimalariky v kombinaci s místními repelenty. Doporučujeme neoblékat pestré a modré oblečení, které přitahuje mouchy tse-tse. Očkování proti žluté zimnici není vyžadováno pro vstup do JAR ani Zambie.

Den 11: Viktoriiny vodopády

V ranních hodinách transfer na letiště Kruger Mpumalanga cca 2.45hod odlet do Livingstone do Zambie. Transfer z letiště do hotelu.

2 noci v hotelu David Livingstone Safari Lodge & Spa 4 se snídaní

Hotel leží v blízkosti Victoria Falls, jednoho z nejpůsobivějších přírodních divů světa. Krásný a stylový zambijský hotel se může pochlubit výhledem na řeku Zambezi, která kdysi zaujala Davida Livingstone neohroženého průzkumníka a misionáře jež byl prvním Evropanem, který upřel zraky na vodopády.

David Livingstone Safari Lodge a lázeňská restaurace Kalai nabízí jedny z nejlepších afro-arabských pokrmů v Zambii. Hotelové lázně mají výhled na Mosi-Oa-Tunya národní park. Toto klidné prostředí vytváří ideální místo pro lázeňské zážitky u Victoria Falls.

Hosté hotelu mají velmi blízko zambijské přírodě a současně si užijí pohodlí luxusního ubytování v buši a mohou si užít i plavby po řece Zambezi.Cena zájezdu:
Varianta 1 hotely 4 a 5: 70.000 Kč

Pro skupiny od 3 osob cestujících společně máme výhodnější skupinové ceny.


Cena zahrnuje služby za osobu:

 • Ubytování na 11nocí/12dní ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní za osobu.
 • V hotelu Simbavati River Lodge je ubytování s all inclusive a zahrnuje plnou penzi (vyjma nápojů), čaj, kávu, 2 x denně – ráno a odpoledne – safari v otevřených terénních vozech s rangerem.
 • Pronájem vozu v Kapském městě na 5 dní včetně pojištěním – kompaktní vůz např. VW Polo Kompakt
 • Uvedené transfery
 • Letenky na vnitrostátní přelety: Kapské město – Hoedspruit,
 • Kruger Mpumalanga – Livingstone, Livingstone – Johannesburg
 • Pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • Náklady osobní potřeby např. telefonní hovory, prádelna, nealkoholické a alkoholické nápoje, strava kromě uvedené, spropitné apod.
 • Portýr na letišti. Jiné poplatky, které nejsou uvedeny výše.
 • Všechny poplatky kalkulované separátně.
 • Letenku a letištní poplatky na trase Praha – Kapské město – Johannesburg – Praha. Letenku zajistíme s leteckou společností dle výběru zákazníka.
 • S jedním přestupem například ve městě Dubaj, Istanbul, Amsterdam, Doha (možná návštěva přestupní metropole).
 • Cestovní pojištění.Itinerář je možné zkrátit nebo prodloužit na základě přání zákazníka.
Je možné změnit kategorii hotelů, dokoupit polopenzi nebo další služby.


Safari

Vyberete-li si pro svou dovolenou JAR, pak jistě nemůžete nenavštívit Krugerův národní park, který je jeden z nejstarších a největších parků světa. Safari v Krugerově parku je vyhlášené množstvím zvířat, které zde můžete spatřit. Dá se říci, že JAR je ještě stále trochu méně známé místo než například parky v Tanzánii nebo Keni, ale parky bez turistů zde nečekejte. Timbavati Game Reserve je jeden z privátních parků, kde se na rozdíl od národního parku může jezdit i off road ve speciálním džímu s místním rengerem. Safari je pak mnohem dobrodružnější a je tak možné spatřit více zvěře a ulovit do svého aparátu všechna zvířata „velké pětky“.


Podnebí a kdy cestovat

Pokud bychom Vám měli poradit, kdy se na safari vydat, bude záležet na tom, jaký park a program si na safari naplánujete. JAR se nachází na jižní polokouli a proto je zde opačné roční období, než je na severní polokouli. Většina území JAR leží v subtropickém pásu. U pobřeží je středomořské podnebí a ve vnitrozemí je suché kontinentální a sever zasahuje do tropů. JAR se rozprostírá ve vyšší nadmořské výšce a proto jsou zde teploty o něco nižší než jiných zemích ve stejných zeměpisných šířkách.

V období sucha jsou teploty velmi vysoké, zvěř se však v tomto období pohybuje kolem vodních napajedel a jiných vodních ploch a je tak více příležitostí k pozorování. V tomto období cestuje na safari většina turistů a zvěř i vy můžete být více rušeni.

V období dešťů mohou být podmínky pro jízdu terénem zhoršené a některá místa se tak nemusíte vůbec dostat, na druhou stranu je zde méně turistů.


Mezi západní a východní části země je počasí značně rozdílné. V západní oblasti je léto teplé a suché s teplotami kolem 25 °Ca v zimě se ochladí průměrně na 8 °C. Západní oblast je v létě vlhčí a teplejší s teplotami průměrně kolem 35 °Ca v zimě 20 °C. Ve vyšších polohách teploty klesnou až na bod mrazu. Srážky jsou zde minimální, jsou většinou vydatné a krátké spíše ve východní části země.


Ideální je vydat se do Krugerova národního parku od května do září. Vhodné měsíce jsou i březen, duben a říjen. Od května do září je sucho, zvířata se sdružují u vody a je jich víc vidět. Bývá slunečno, neprší a teploty jsou docela příjemné. Od října do dubna je období dešťů, je mokro a vegetace bují, výhodou je větší šance vidět mláďata.


jaro (září-listopad): denní teploty 16-30 °C
léto (prosinec-Únor): denní teploty 20-32 °C
podzim (březen-květen): denní teploty 16-29 °C
zima (červen-srpen): denní teploty 9-26 °C


Počasí zde může být velmi rozmarné, může se měnit opravdu rychle, na to byste měli být připarevni hlavně co se oblečení týče. Vhodné je vzdušné a příjemné oblečení v neutrálních barvách, které nebude zbytečně přitahovat hmyz.

Aktivity

Neodmyslitelnou aktivitou parku je pozorování zvěře, ptactva a přírody. Ve zbylém čase můžete v lůně přírody relaxovat nebo v některém z ubytovacích zařízení. Můžete se vydat na procházku nebo jezdit na kole, jsou zde vytvořeny speciální trailové trasy. Můžete se také vydat na projížďku vozem sami nebo s průvodcem. Můžete si zde zahrát i golf nebo se proletět balónem nebo vrtulníkem a pozorovat vše z ptačí perspektivy.

Bezpečnost

Nejdůležitější zásada na cestách po divočině je dbát pokynů průvodce, je to člověk, který je školený má mnoho zkušeností. Důležité je také dodržovat bezpečností pokyny tak, abyste se nevystavili zbytečným rizikům zdejší krajiny a odvezli jen krásné a nezapomenutelné zážitky.

Ochrana proti UV záření je nezbytná. Nezapomínejte na pitný režim, v extrémních podmínkách, čímž africká buš bezesporu je, může dojít k vaší dehydrataci.

Očkování

Do JAR ani Zambie není povinné žádné očkování, doporučujeme však tuto informaci ověřit několik měsíců před odjezdem. Vhodné je navštívit epidemiologické nebo infekční oddělení a informovat se o vhodném očkování. Zkontrolujte si u svého obvodního lékaře, zda máte platná všechna očkování, která jsou povinná například očkování proti tetanu. Z očkování doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B, zvažte očkování proti břišnímu tyfu.

Vízum

Cestovatel s platným českým cestovním pasem, který do JAR a Zambie cestuje za turistickým i nebo obchodním účelem, nepotřebuje vízum pokud jeho pobyt nepřesáhne 90 dní.

Nespoutaná Afrika ovládne vaše smysly svým teplým a tajůplným aromatem.

Hlavní body programu

 1. Kapské město
 2. Franschhoek, Stellensbosh, Parl
 3. Kruger NP
 4. Viktoriiny vodopádyCena zájezdu

Varianta 1 hotely 4 a 5: 70.000 Kč

Getaway.cz | Zambie