1 / 3
01.jpg

Exotické destinace


Nechte se s námi unést na vlnách exotiky. Hledáme pro vás ty největší pecky!
Je fantastické kolik kultur, zvyků, jazyků a barev pleti je na celém světě!
phone
+420 602 955 508
info@getaway.cz
german english
> Cestujte s námi > Exotické destinace > Bali

Indonésie – Bali


https://flic.kr/p/ehaiMc

Hlavní program


Den 1.:

Odlet z Prahy do hlavního města Bali, Denpasar


Den 2.:

Přílet v dopoledních hodinách
Ubytování v Seminyak nebo v Legian dle výběru na 3 noci

 • Hotel Bali Mandira v Legian 4*
 • TheSeminyakBeach Resort & Spa 5*

Odpoledne volno na odpočinek


Den 3.:

Celodenní výlet s vlastním anglicky hovořícím průvodcem.
Rýžová terasa Tegalalang, Gunung Kawi Temple, Kávové plantáže, Kitanamani, Pura Besakih


Pro nás velmi neobvyklé až fascinující scenérie rýžových polí jsou úchvatné. Rýžová pole najdete po celém Bali. Rozprostírají se na úpatí hor, padají do hlubokých říčních údolí a lemují vesnice.
V Tegalalang políčka vypadají jako nádherně vymodelovaná, na dně rokle teče řeka, která dává místu kouzelnou atmosféru. Pole lemují palmy a tropické stromy, okouzlí vás krásné výhledy a scenérie. Pole si můžete bezpečně projít, vedou zde stezky pro pěší.


U městečka Tampaksiringob jevíme chrám GunungKawi z 11. století, který je vytesaný do skály po obou stranách malebné říčky. Obchodníci vám tam budou poměrně neodbytně vnucovat hromadu cetek, ti jsou po vytrvalém odmítání schopni snížit cenu i na pět procent ceny původní.


Káva se na ostrově Bali vyrábí ve velmi vysoké kvalitě. Při každé prohlídce kávových plantáží se turistům naskytne pohled i na celý výrobní proces, včetně pražení kávy. Na Bali se vyrábí také velmi drahá cibetková káva, známá také jako KopiLuwak. Jedná se o kávu vyráběnou z praženého trusu balijské lasičky, která se živí pojídáním bobulí kávy. Kilogram této luxusní kávy se prodává zhruba za patnáct tisíc korun. Na Bali můžete šálek této kávy ochutnat podstatně levněji. Za to návštěva kávové plantáže, kde ji často nabízí, rozhodně stojí, ne?


Kintamani je jedna z nejoblíbenějších turistických oblastí Bali s aktivní sopkou Mount Batur a jezerem Batur. Nachází se asi 1.500m nad mořem, čímž nabízí krásnou scenérii – výhled na jezero a jeho bublající horké prameny. Tvoří ji několik menších vesnic a celkový počet obyvatel Kintamani je asi 15.000. Celá oblast severovýchodně od města Kintamani tedy jezero i hora Batur, leží v obrovském kráteru, který vznikl po výbuchu sopky. Po jeho jihovýchodním okraji vede hlavní silnice z jihu ostrova na sever. Tato silnice vede doslova po okraji kráteru, kdy často vidíte ze svahů po obou stranách cesty. Celá tato cesta je opravdu nádherná a poskytujte nepřeberné množství úchvatných výhledů do krajiny a především pak do samotného kráteru. Celý kráter je zajímavý tím, že sopky v něm jsou stále aktivní. Skutečně kouzelné místo!


Chrám PuraBesakih známý také jako chrám Matka je největší hinduistický chrám na Balia je považován za vzor všech ostatních chrámů na Bali. Byl založen údajně v 8. stol. misionáři hindů. Nachází se na západních svazích posvátné hory (činné sopky) GunungAgung s nádherným výhledem na panorama přírody a oceánu. Besakih sestává z 23 chrámů, přičemž tři základní a nejuctívanější jsou PuraPenataranAgung, PuraKidulingKreteg a PuraBatuMadeg jsou zasvěceny bohům Shiva, Brahma, Vishna. Hlavní chrámy lze navštívit, ale mnoho z nich je otevřeno pouze pro místní věřící. V chrámovém komplexu se koná více než 70 obřadů a slavností ročně.

Den 4.:

Dopoledne odpočinek v Seminyak nebo Legian (pobyt na pláži, návštěva trhů, centra Kuty)
Odpoledne výlet s vlastním průvodcem. Navštěva chrám Uluwatu


PuraLuhurUluwatu je na Bali jeden z nejposvátnějších chrámů a je strážcem celé jihozápadní strany ostrova. Je postaven přímo na skále ve výšce 70 m nad oceánem. Je to jedno z nejúchvatnějších míst na Bali. Chrám byl vybudovaný v 11. století a dnes je zasvěcen duchům oceánů a moří. Každoročně se na toto místo během svátku Galungan sjíždějí celé rodiny, aby vyjádřily duchům svou úctu. V celém areálu chrámů přebývají opičky, které jsou tu doma a podle toho se také chovají. Dejte si pozor na své věci, velmi rády je totiž prozkoumávají a tak lehce můžete o věci přijít. Pak vás může zachránit jen některý z místních, jež se pokusí opičku podplatit banánem a získat tak věc zpátky.

Den 5.:

Dopoledne přesun do města Ubud
Ubytování v hotelu Tjampuhan & Spa 4* na 3 noci
nebo
PlataranUbud Hotel & Spa 5*
Odpledne návštěva města a trhů


Ubud je kulturním centrem celého Bali. Je toměstečko plné galerií, restaurací, barů a hotýlků. Atmosféra Ubudu je skutečně zvláštní. Na jedné straně sezde budete cítit daleko uvolněnější ve srovnání s přelidněnou Kutou, a na druhé straně i zde je často problém s ucpanými ulicemi plnými aut a davy lidí korzujících na chodnících podél hlavní cestyMonkeyForestroad. Celé město zachycuje bohatou kulturu Bali. Můžete navštívitGalerii výtvarného umění, Muzeum umění, Tradiční trh. Trh je rozdělený na dvě části. Na část západní s uměleckým trhem a část východní s klasickým trhem. Na mnoha místech můžeteshlédnout tradiční taneční představení Kecak, nebo přímo v samotném královském paláci.

Den 6.:

celodenní výlet do Opičího Pralesa
Večer představení tradičního tance Kecak


Monkeyforestse nachází na okraji centra městečka Ubud a je to malý, ale velice hezký deštný prales, ve kterém žijí opice druhu makak a další tropičtí živočichové. Prales je plný krásných tropických stromů, cestiček mezi chrámy, mnoho hinduistických soch s motivy bohů, draků a opic. Pokud půjdete směrem do nižších částí parku, dojdete do údolí, kde je řeka a úžasné hinduistické ruiny s nádherným kamenným mostem. V pralese je také množství menších a větších chrámů, jako například svatý chrám – DalemAgung, Permandian a Prajapati. Ke chrámům se většinou nedá dostat blíž, protože jsou oplocené.


V parku si také užijete legraci se všudypřítomnými opicemi. Přísloví „zvědavý jako opička“ v tomto případě platí dvojnásob. Opice vám klidně skočí na batoh a začnou v něm hledat něco zajímavého, prohledávat kapsy a co najdou, je jejich. Nebo vám klidně z ruky nebo z nosu vezmou něco, co zrovna potřebujete například brýle nebo fotoaparát a těžko je budete získávat zpět. Dejte si tedy dobrý pozor. Opice na Bali jsou považovány za svaté a nikdo jim nesmí ubližovat.Opičky dokážou být i divoké, pokud nejste očkovaní proti vzteklině, raději po sobě nenechte opice lézt, v případě kousnutí nebo škrábnutí byste si tak mohli dovolenou znepříjemnit dodatečným očkováním.


Tradiční balijský opičí tanec Kecak, je doprovázený hudbou a povídkovým hlasem, který vypráví příběh. Představení, která se konají v Ubudu jsou především určena turistům, mají zkrácenou podobu, přesto na vás udělají velký dojem.Kecakvypráví část Ramayany, což je epická báseň pocházející z Indie. Balijští tanečníci jsou jistě velkou atrakcí, ale kromě toho mají také hluboký duchovní význam a jsou důležitou součástí balijské kultury.

Den 7.:

celodenní kurz vaření tradičních balijských pokrmů


Nejprve vás zavedema na tradiční trh, kde poznáme místní produkty.Exotické ovoce a zelenana vás překvapí svými chutěmi a širokou nabídkou. Pak se přesuneme na farmu, kde každý kuchař dostane receptář, zástěru, nožík a košík a vhrne se do víru zahrady. Na zahradě si sami vyberete zeleninu z které budete vařit. Každý pod profesionálním vedením uvaří 5 jídel a 1 dezert. Na závěr to nejlepší, všechna uvařená jídla budeme konzumovat. V ceně je transfer z hotelu a také zpět do hotelu.

Den 8.:

přesun do Amedu. Oblast je ráj šnorchlování a potápění, možnost návštěvy ostrovů Lombok, ostrovů Gili nebo méně známých ostrovů GiliRengit, GiliLayar, GiliNanggu, GiliKedis.
Cestou do Amedu návštěva chrámu Goa Lawah s netopíří jeskyní a vodního paláce Tirta Gannga.
Ubytování v hotelu Santai 4* na 3 noci
nebo
Bali Dream House 3*


Amedje plážové město na východě Bali. Místo je známé vynikajícím šnorchlováním a potápěním. Spatříte zde úžasné podmořské bohatství. To co jsme v Amedu viděli pod hladinou, to bylo úchvatné. Čistota moře netknutá, při šnorchlování od břehu jsme spatřili nespočetné množství barevných hejn rozmanitých ryb a rybiček a jiných nádherných živočichů. Slovy nepopsatelné bohatství místních vod, tak přenádherný podmořský život jsme rušili jen my svou plavbou, přesto nás toto vodní společenství nechalo pozorovat jejich vznášející se svět a tisíce malinkatých oček nás hlídalo, abychom se nepřiblížili až nadosah. Nejkrásnější korály jsou na plážích Lipah, Bunutan, Jemeluk a Japan vrakSelangu, vrak US Liberty z 2 sv.v. v Tulamben.


Pro aktivní cestovatele doporučujeme návštěvu ostrova Lombok s výletem na rajské ostrovy Gili. Z Amedu se na Lombokrychlolodí dostanete za 1,30hod. Zajistíme na Lomboku ubytování na 2 noci, den po příjezdu hned ráno v 9hod vás vyzvedne v hotelu průvodce a vydáte se na celodenní výlet na všechny tři ostrovy Gili – GiliTrawangan, GiliMeno a Gili Air(cena výletu 1.500 Kč na osobu).


Velmi zajímavý je kombinovaný výlet na ukryté ostrovy Gili na jihozápadním pobřeží Lomboku – GiliRengit, GiliLayar, GiliNanggu, GiliKedis. Budete šnorchlovat z lodě a uvidíte, co jste možná ještě nikdy neviděli. Nádherné korály a velké množství barevných ryb. Na GiliLayar uvidíte nedotčenou přírodu, bílý písek a turistů poskromnu. I zde budete okouzleni bohatstvím podmořského světa, korálů a nespočet druhů ryb. Zde v ráji na zemi budete odpočívat, šnorchlovat, plavat a pak si dáme na pláži také oběd – grilovanou rybu.


Výlet začíná již v 8 hod, kdy vás průvodce vyzvedne v hotelu. Cesta do přístavu trvá cca 2.15 hod ze Senggigi. Cestou můžete vidět místní obyvatele při jejich denních činnostech jako místní výrobu cihel, práce na rýžových polích. Zastavíme se v obci BatuKijuk na jihozápadním pobřeží Lomboku. V obci Banyumulek v západním Lomboku, která je známá ruční výrobou, Přátelští místní obyvatelé jsou nadšeni tím, že vysvětlují výrobní proces a dokonce se můžete pokusit si zde něco vyrobit sami(cena výletu2.500 Kč na osobu včetně oběda).


Zajímavou alternativou, která také může navázat na výlet na ostrovy na jihozápadním pobřeží, je přesun do letoviska Kuta na jihu Lomboku. Odsud je to už jen cca 25 minut na mezinárodní letiště Lombok a z Lomboku je možné odletět zpět do Prahy.

Pláže v Kutě na Lomboku patří mezi ty nejkrásnější v celé Indonésii, s jemným bílým pískem a nádherně průzračným mořem. Zdejší mořské vlny lákají také surfaře z celého světa. Většina Kuty si zachovává svůj ospalý, přirozený ráz typické rybářské vesnice,místní obyvatelé jsou cestovním ruchem téměř nezasaženi. Cestující mohou chodit po prašných cestách a vidět vesničany při jejich běžných denních aktivitách. Jídlo je obvykle vařené na dřevěném ohni.


Mezi nejkrásnější pláže patří Kuta Beach, kde jsou soustředěny veškeré restaurace a ubytování. Zhruba tři kilometry od Kuta Beach najdete pláž PantaiPuntriNyale, kde je nejvíce znát odliv,v této době se zde nedá koupat. Kousek dál je pláž PantaiSeger, která je ideálním místem pro surfaře a milovníky západu slunce. Plavci si přijdou na své na pláži TanjungA´an, zde je moře klidné a najdete zde také restaurace a pláž se slunečníky.

Den 9.-10.: Odpočinek v Amedu

Možnost zapůjčení skůtru, možnost trekového výstupu na sopku Mount Agung nejvyšší horu Bali 3.033 m – dočasně nedostupné pro aktivitu sopky, potápění, šnorchlování, rybaření, projížďka na tradičním katamaránu, výlet do chrámu AgungLempuyang

Den 11.:

Přesun na letiště v Denpasaru a odlet zpět do Prahy

Ubytování

KUTA

Bali MandiraResort &Spa v Legian 4*
Bali Mandira Resort &Spase nachází hned u moře a jen asi 10 minut pěšky od nákupního centra Beachwalk, oblast patří mezi mezi oblíbené části destinace. Je to příjemný hotel s krásnou balijskou atmosférou, má krásnou zahradu a úžasně zde vaří. Výběr jídel je bohatý a jídlo velmi chutné. Součástí hotelu je příjemné wellness, masáž byla skutečně omlazující. Hotel nabízí 4 venkovní bazény, včetně jednoho dětského, skluzavku, se zmiňovaným wellness centrem a bezplatné Wi-Fi připojení k internetu ve všech prostorách.Bali Mandira Resort nabízí také lekce jógy a balinéských ručních prací.Všechny pokoje v rezortu Bali Mandira mají kabelovou TV a příslušenství pro přípravu čaje a kávy, Každý má také bezpečnostní schránku a minibar. V přilehlé koupelně najdete vanu a sprchový kout.Restaurace Celagi podává místní a asijská jídla formou bufetu i à la carte. AzulBeach Club nabízí jídla pobřežní kuchyně. Bar u bazénu se pyšní terasou hledící na oceán. Hotel pořádá zábavné večery například živou večerní hudba u baru nebo balijské tance pod. Bali MandiraBeach Resort &Spa leží 20 minut jízdy od mezinárodního letiště NgurahRai. Centrum Kuta a Seminyak jsou vzdálené 5 km.

nebo

TheSeminyakBeach Resort &Spa 5*
Toto ubytování se nachází na jednom z nejlepších míst v destinaci Seminyak! Součástí rezortu TheSeminyakBeach Resort &Spa je plážový infinity bazén a salonek s výhledem na oceán a bar. Pokoje mají bezplatné Wi-Fi. Pokoje jsou v tradičním balijském stylu a jsou vybavené 42palcovou TV s plochou obrazovkou a DVD přehrávačem. Soukromé koupelny jsou vybaveny sprchovým koutem a vanou. Vybrané pokoje nabízejí jaccuzi s výhledem na oceán.

UBUD

Hotel TjanpuhanSpa 4*
HoteluTjampuhanSpaje přímo v deštném pralese. Je to kouzelné klidné místo ve svahu, obklopenétropickou zelení. Úžasnou atmosféru umocňují pokoje balijské stylu, s výhledem na řeku. Při posezení na soukromé terase můžete naslouchat zvukům přírody a kochat se krásným výhledem do zahrady a na řeku. Z hotelu je výhled také na chrám GunungLembah a řeky Oos a Tjampuhan.
Hotel má dva venkovní bazény, pět restauračních zařízení a Wi-Fi zdarma. Pokoje jsou vybavené ventilátory a klimatizací.
Hotel je vzdálený asi 29 km od mezinárodního letiště NgurahRai a zhruba 1,3 km od turistických zajímavostí, jako je tržiště Ubud a muzeum PuriLukisan.

Ve wellnessTjampuhanSpamůžete využít relaxační masáže a můžete si zde také dopřát teplou nebo studenou vodní lázeň. Dostupná je i služba půjčení jízdních kol a aut. K dispozici je zdarma kyvadlová doprava z města Ubud.
V restauraci s barem Terracese každý den servírují úžasné snídaně i pokrmy západní, indonéské a místní kuchyně. Ve Spa Café se podává lehké občerstvení a odpolední čaj. Nápoje si můžete dát ve dvou barech u bazénu a v MovieLounge.

nebo

PlataranUbud Hotel &Spa 5*
PlataranUbud Hotel & Resort se nachází v samém srdci města Ubud, 5 minut lehké chůze od chrámového komplexu a přírodní rezervace UbudMonkeyForest, je obklopený bujnými rýžovými poli a nabízí poklidnou atmosféru se 2 nádhernými venkovními bazény a ve všech prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi připojení.
PlataranUbud Hotel & Resort poskytuje klimatizované pokoje s posezením, psacím stolem, satelitní TV s plochou obrazovkou, bezpečnostní schránkou a výhledem na rýžová pole. Ve všech najdete také minibar, rychlovarnou konvici a vlastní koupelnu se sprchou i vanou.

AMED

Hotel Santai 4*
Santai Hotel se nachází na severovýchodě Bali, přímo na pláži Amed. Nabízí nádherné ubytování v indonéském stylu se soukromými terasami. Komplex leží v tropických zahradách a jeho součástí je venkovní bazén, wellness centrum i bezplatné Wi-Fi.
Hotel Santai je blízko potápěčských a šnorchlovacích lokalit u pláže Amed. Přibližně 20 minut jízdy autem od hotelu stojí tzv. vodní palác Tirtagangga a 30 minut odtud je pláže Tulamben. Cesta do přímořského letoviska CandiDasa trvá autem 1 hodinu a za 2,5 hodiny lze dojet na mezinárodní letiště NgurahRai.
Hotel nabízí prostorné a plně klimatizované pokoje s nádhernými dřevěnými podlahami a kvalitním ložním prádlem a nábytkem, koupelnu, minibar a pohodlné posezení. V bungalovech jsou také vlastní kuchyně.

nebo

Bali Dream House 3*
Bali Dream House je prázdninový areál situovaný u pláže v Amedu. Nabízí útulné a elegantní vily s balkonem a výhledem na venkovní bazén a na oceán. V areálu je zdarma dostupné Wi-Fi.
Jedná se o krásné, samostatně stojící vily jsou zasazené do tropických zahrad, které poskytují hostům dostatek soukromí. Jsou světlé, vzdušné, vybavené klimatizací a ledničkou a mají posezení.
Dream House Bali se nachází na severovýchodním pobřeží Bali, 30 minut jízdy od města Amlapura v regenstvíKarangasem. Mezinárodní letiště Bali Denpasar je vzdálené asi 3 hodiny jízdy autem. Za příplatek jsou dostupné letištní transfery.


Pro skupiny od 4 osob cestujících společně máme výhodnější skupinové ceny.


Cena zahrnuje služby za osobu:

 • Ubytování na 3 noci v Hotelu Bali Mandira se snídaní.
 • Ubytování na 3 noci v Hotelu Tjampuhan Spa se snídaní.
 • Ubytování na 3 noci v hotelu Santai se snídaní.
 • Transfery z/naletiště, transfery při přesunu do jiného hotelu.
 • Celodenní výlet z Kuty s anglicky mluvícím průvodcem dle programu včetně transferu.
 • Půldenní výlet z Kuty s anglicky mluvícím průvodcem dle programu včetně transferu.
 • Vstupenky na představení Kecak.
 • Celodenní kurz vaření včetně transferu.
 • Cestovní pojištění včetně storna pro případ nemoci.
 • Pojištění CK proti úpadku.

Uvedená cena je platná pro cestovní období květen-červen,říjen a bude záviset na aktuální obsazenosti. Doporučujeme plánovat dovolenou s časovým předstihem, abychom mohli zajistit co nejvýhodnější cenové podmínky. V cestovním období červenec a srpen bude cena sezónní, kalkulaci zpracujeme na vyžádání.

Cena nezahrnuje:

 • Náklady osobní potřeby např. telefonní hovory, prádelna, nealkoholické a alkoholické nápoje, strava, spropitné apod.
 • Portýr na letišti. Jiné poplatky, které nejsou uvedeny výše.
 • Letenku a letištní poplatky. Letenku zajistíme s leteckou společností dle výběru zákazníka.
 • S jedním nebo dvěma přestupy například ve městě Dubaj, Singapur aj.(možná návštěva přestupních metropolí).

Itinerář je možné zkrátit nebo prodloužit na základě přání zákazníka.
Je možné změnit kategorii hotelů, dokoupit polopenzi nebo další služby.


Kdy cestovat na Bali?

Na Bali je celoročně teplo, teploty vzduchu se pohybují mezi 30-32 °C a teplota moře 27-29 °C. Střídají se zde 2 roční období. Období sucha od března do října, s vysokými teplotami, sluníčkem a minimem srážek. Období dešťů od října do března s častějším výskytem srážek.
V období našeho léta červenec až prosinec cestuje na Bali velké množství turistů, ceny letenek a ubytování jsou vyšší. Lepším obdobím, kdy vyrazit na Bali je vedlejší sezóna květen, červen a září. Počasí je sušší a ceny výhodnější a období je vhodné i pro mnoho aktivit včetně potápění. Nejdeštivější jsou měsíce prosinec až leden.

Hlavní body programu

 1. Ubytování v Seminyak nebo v Legian
 2. Rýžová terasa Tegalalang, Gunung Kawi Temple, Kávové plantáže, Kitanamani, Pura Besakih
 3. Odpočinek v Seminyak nebo v Legian a návštěva chrámu Uluwatu
 4. Odpoledne návštěva města a trhů
 5. celodenní výlet do Opičího pralesa
 6. Večerní představení tradičního tance Kecak
 7. Celodenní kurz vaření tradičních Balijských porkmů
 8. Návštěva chrámu Goa Lawah s netopýří jeskyní a vodního paláce Tirta Gannga
 9. Odpočinek v Amedu


Sources: 1 - https://flic.kr/p/G9D8mA 2 - https://flic.kr/p/qUAxXF 3 - https://flic.kr/p/ehaiMc 4 - https://flic.kr/p/5g57uX 5 - https://flic.kr/p/NfY6Hy 6 - https://flic.kr/p/f1mAhw 7 - https://flic.kr/p/auDsgH 8 - https://flic.kr/p/ii9MhT 9 - https://flic.kr/p/9EvBSL

Cena zájezdu

25.000 Kč

Podrobnosti k zájezdu

Dokument ke stažení [pdf]


Getaway.cz | Bali